Genel Sağlık

Cildinizi koruyan 1 dakikalık mucizeler

Dr. Mehmet Öz’den cildinizi koruyacak öneriler!

.jpg

Parlak ve bakımlı bir cilt için pahalı kremlere ya da çok zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Mehmet Öz cildinize bir dakikada yarar sağlayacak mucize formülleri veriyor:

”Muhteşem görünmek için saatler harcamaya ihtiyacınız yok. Genel güzellik sorunlarınız için bu hızlı ve kolay çözümleri deneyin.”

30016.jpg

Acısız kaş alma için dişeti uyuşturucu jelBu reçetesiz satılan lokal uyuşturucu kaşlarınızı bu acılı işlemden önce uyuşturmaya yarar. İstenilen bölgeye ovalayarak sürün ve etkisini göstermesi için 20 saniye bekleyin. Uyuşur uyuşmaz işleme başlayabilirsiniz.

15909.jpg

Makyaj silmeyi kolaylaştırmak için bebe şampuanıMakyajla uyumanın hiçbir bahanesi olamaz. Diğer makyaj temizleyiciler cildinizi tahriş ediyor veya pahalıysa, bebe şampuanı iyi bir seçenek olabilir. Hindistan cevizi yağından elde edilen ve toksik olmayan lorik asit içeriği göz makyajını zarar vermeden çıkarır. Pamuğun üzerine biraz bebek şampuanı dökerek makyajınızı çıkarın.

15910.jpg

Parlak bir cilt için kahve telvesi ve zeytinyağıGüne kahve ve zeytinyağı yüz bakımıyla başlayın. Kahve telvesi ve zeytinyağını karıştırarak macunumsu bir karışım oluşturun. Yüzünüze nazikçe masaj yaparak uygulayın ve 30 saniye sonra yıkayın. Kahve anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Zeytinyağı ise cildinizi parlak ve yumuşak tutmak üzere bir nemlendirici görevi görür.

15911.jpg

Yumuşacık dudaklar için toz şeker ve balÇatlamış dudaklarınızı doğal yoldan nemlendirin. Avucunuzda bir damla bal ve bir tutam toz şekeri karıştırın. Dudaklarınıza sürerek 10 saniye bekletin. Nemli havluyla silin. Bal, harika bir doğal nemlendiricidir. Şeker ise tuzun aksine cildinizi kurutmadan ölü derinin dökülmesini sağlar.

14594.jpg