Canlı ve parlak bir deri için peeling
Grip - Soğuk Algınlığı

Canlı ve parlak bir deri için peeling

Hoş kokulu tanelerle hem cildinizi hem ruhunuzu temizletin. Sonra nebatsal yağlarla hoş bir masaj yapın… İşte şimdi, canlanmış ölü tenlerden arınmış, saten gibi derinizle bikini giymeye hazırsınız . Üstelik peeling harekâtı harika bir bronzluğun da garantisi.
Hoş bir bedene sahip olmanın ehemmiyetli anahtarlarından biri­si de hoş ve parlak bir deriye sahip olmak. Ne kadar şekilli ve düzgün olursa olsun, sıhhatli bir deriyi ol­mayan bir bedenin bakımlı görünmesi kolay değil, özellikle de bikiniyle!
Hoş bir deriye sahip olmanın yoluysa tabii ki ba­kım yapmak. “Peeling” başka bir deyişle bedendeki ölü tenin atılması için yapılan harekâtlar da bakımlı bir beden te­ni için atılacak ilk adım. Peeling ile hem ölü tenle­rin atılmasını sağlayarak cildinizi pürüzsüzleştirebilir hem de kan dolaşımını süratlendirerek daha canlı ve sıhhatli bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Ayrı­ca peeling sayesinde pürüzsüzleşmiş ciltle daha gü­zel ve sıhhatli bronzluğa kavuşmak mümkün.
Peeling harekâtı için, özel banyo malzemelerinden, kozmetik ürünlerinden ve natürel malzemelerden fay­dalanabilirsiniz.
Kumpaslı olarak peeling yapmanın en ehemmiyetli bereketi cildin kendi kendisini yenileme harekâtını aceleleştirmesi. 35 yaş evvelinde cilt kendisini 28 günde bir yenilerken bu süreç zamanla yavaşlıyor. Epitel dokudaki hücreler atılmadan yeni hücre doğmadığı için de cilt zamanla kalın, mat ve cansız bir hal alabiliyor, yumuşaklığını yitiriyor. Oysa peeling cildin sıradan işlevlerinin devamını sağlıyor. Ölü ten ve lekeler atıldıktan sonra cilt daha rahat soluk alıyor, zehirli maddeler daha rahat atılıyor ve zamanla ciltteki gözenekler küçülüyor.
Ancak peeling operasyonunun çok sert ve sık aralıklı olmamasına dikkat etmek ayda 2 ya da 3 defa peeling yapmak yeterli. Bir de peelingi ıslatıcı losyon ya da beden yağıyla tamamla­mak cildinizin nem balansını gözetmek için zorunlu.

Hem cildinize hem ruhunuza
Kozmetik firmalarımn peeling ürünleri yöntemlerindeki natürel yağlarla hem cildinize hem de ruhunuza hitap ediyor. Natürel yağlar, aromaterapik özellikleriyle cildinize temizletirken özelliklerine göre enerji veriyor ya da gevşetiyor. Bu ürünleri banyo sırasında kullanmak cildinizi ölü tenlerden temizletmek için ideal… İşte sizin için seçtiğimiz natürel yöntemli peeling kremleri;
Clarins Gommage Relax Corps: Sardunya, gül ağacı, bibe­riye ve nane yağlarından oluşan yüzde surat natürel bir ürün. Cla­rins uzmanları aromaterapik özellikleri sayesinde kendinizi da­ha zinde sezmenizi sağlayacağınızı söylüyor.
Clarins Gommage Tonic Corps: Sardunya, fesleğen ve pa­patya kapsıyor. Hem aklın hem de bedenin hafiflemesinde, gerginlikten kurtulmasında tesirli.
Nivea Massage Peeling: Yönteminde E vitamini bulunan Nivea Cremiges Massage Peeling, içindeki taneciklerle cildi besliyor ve kurutmuyor.
Thaigo Gommage Descomask: Özellikle dirsek ve dizlerdeki ölü tenin atılmasına takviyeci olan ürünnam yönteminde yosun özleri bulunuyor.
Christian Dior Exfoliant Corps: Bedende inatçı ölü ten katmanlarının biriktiği inatçı bölgelerde dahi tesirli bir peeling ürünü olan Christian Dior Extra-Exfoliating Body Scrub yumuşak masaj hareketleriyle uygulanıyor.
Babor Body Line Thermal: Cildi canlandırma özelliğine sahip bu ürün yosun özlerinin yanı gizeme pek çok nebat ekstresi de kapsıyor.
Methode Jeanne Piaubert: Pembe bir köpük haline gelerek uygulanan güzel kokulu ürün, hem cildi yıpratmayack kadar yumuşak hem inatçı ölü ten katmanının atılmasını sağlayacak kadar tesirli.
Sothys Desquacrem: Epidermis katmanındaki pürüzlü yapıyı tesirli biçimde gideren yulaf özlü ürün cilde pürüzsüzlüğün yanı gizeme parlaklık da veriyor.
Tesirli peeling için
Banyo malzemeleri
Tesirli bir biçimde peeling harekâtını reelleştirmek için do­ğal peeling malzemelerinden yararlanabilirsiniz. Banyo gizeme­sında yumuşamış cildinize peeling yaparak ölü tenlerin atı-masını kolaylaştırabilirsiniz.
Lif: Hakikatinde çok kuru, kaba dokulu bir kabak. Islandığı za­man şişerek yumuşuyor.
Friksiyon eldiveni: Sert dokulu natürel ya da sentetik mülk­zemelerden yapılan bu eldivenleri kullanması çok pratik.
Sünger: Süngerin bir deniz hayvanının iskeleti olduğunu öğreniyor muydunuz? Lif ve keselere göre daha yumuşak oldu­ğu için alıngan ciltler tarafından dahi kullanılabiliyor, tahrişe neden olmuyor.
Kese: Natürel ya da sentetik malzemeler yapılan keselerin özelliği içlerinde sabun koymak için cep biçiminde olmaları…
Beden fırçaları: Natürel kıllara yapılmış uzun tahta saplı fır­çalar özellikle sırt ve bacak arkaları gibi kolay erişilemeyen bölgeler için çok uygun.
Ponza taşı: Ponza, gözenekli volkanik bir taş. Peeling ya­pan öteki banyo malzemelerine mukayeseyle daha sert olduğu için yalnızca topuk, dirsek ve ayakları ovmak için kullanılma­lı.
Natürel ürünler
Aktarlarda satılan natürel malzemelerle kendi peeling ürününüzü kendinizi yapabilirsiniz. Hatta peeling operasyonum nebat yağlarıyla bitirerek kendiniz için bir “spa seansı” da tertip edebilirsiniz.
Deniz tuzu: Bir avuç deniz tuzunu ister dolaysız isterseniz de yumuşak bir banyo kesesinin içine koyarak bedeninizi ovmak için kullanabilirsiniz.
Yulaf: Yumuşak bir kumaştan yaptığınız kesenin içine iki avuç yulaf ve 120 gram kıyılmış badem koyarak bedenini­zu ovmak için kullanın.
Lavanta çiçekleri: Kuru lavanta çiçeklerini ve kuru nane yapraklarını yumuşak bir keseye koyarak cildinizi sıkılaştıracak bir karışım hazırlayabilirsiniz.