Çam Terebenti Yağının Verimleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Çam Terebenti Yağının Verimleri

Özellikle dökülen,cansız saçlarda, boyadan dolayı aşınan ve kepeklenen saçlarda, saç dipleri kaşıntılarında, çamterebentin yağı uygulaması oldukça fayda sağalar. Zati, son yarıyıllarda da Dr Ahmet Marankinin, dökülen saçların bakımı için vermiş olduğu tekliflerde, çam terebentin yağını görmek olası. Öncelikle çam tebentin yağının bereketlerinden bahsedelim. Daha sonra da saç bakımı için bir kaç teklifte bulunalım.
ÇAM TEREBENTİN YAĞININ VERİMLERİ ;
* Solunum kasvetleri için yararlıdır. * Bel soğukluğu için kullanılabilir. * idarar yolu enfeksiyonları verimlidir. * Astım, şeker, romatizma rehabilitasyonunda kullanılır ve grip yarıyılında bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. * Bedenin mukavemetli yakalanmasını sağlar. * Hemoroite yararlıdır. * Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır. * İştah açıcıdır. * Anne sütünü artırır. * Regl adet söktürücü olarak kullanılır. * Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını kumpaslar.
KULLANIM BİÇİMİ : Bir çağ kadehi suya 4 damla damlatılarak günde 3 kez alınır. Egzama, kuru cilde ve saça masaj yaparak uygulanır. Saç diplerine friksiyon biçiminde kullanılır. Sinüzit için sabah akşam burna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.

Yafta boyadan yanan saçlar boyadan yanan saçlara natürel bakım boyadan aşınan saçlara bakım uygulamaları boyadan eskimiş saçlara bakım çam derebenti çam derebentin özellikleri çam özü verimleri saç çam özü yağının saça verimleri ahmet maranki ve saç