Genel Sağlık

Bu pratik bilgiler işinize çok yarayacak!

.jpg

ELMAELMA olarak hayatnızı kolaylaştıracak birkaç önerimiz daha var! Bu bilgiler pek çok zaman işinize yarayacak ve sizleri rahatlatacak!

33495.jpg

Ütü tabanınız kararıp leke bırakmaya başladıysa düz bir beyaz kağıdın üzerine bol miktarda tuz dökün. Sonra çalışır haldeki ütüyü, içine su koymadan tuzun üzerinde 10 dakika kadar bekletin.

33496.jpg

Yaptığınız buzların daha uzun süre katı halini koruması için dondurmadan hemen önce buz küplerine bir miktar maden suyu dökün. Hem içeceğinize lezzet katmış, hem de buzun erime ısısını yükseltmiş olursunuz.

30820.jpg

Sıkışan fermuarı açabilmek için, fermuarın dişlerine boydan boya dudak kremi sürün.

33497.jpg

Evde diş macunu bittiğinde bir kaşık karbonata macun kıvamına gelecek kadar su ekleyerek kendi diş macununuzu elde edebilirisniz.

33498.jpg

Arı soktuğunda kesme şekeri hafif ıslatın sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın. Zehiri alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.

33499.jpg

Kapı ve çekmecelerinizi kapatırken zorlanıyorsanız, kapınızın, çekmecenizin sürten kısmına vazelin sürün.

22574.jpg

Gözlük camlarınızı gliserinle silerseniz, buğulanmadığını göreceksiniz.

33500.jpg

Haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökün. Çiçekleriniz çok sevinecek!

33501.jpg

Çoğunlukla bardak altlarının oluşturduğu ahşap sehpalardaki leke izleri için, sehpanızdaki lekeli bölgenin üzerine kolonya damlatın. Daha sonra çakmak ya da kibrit yardımıyla kolonyayı yakın, çıkan alevi birkaç saniye içinde üfleyerek söndürün. Sehpanızı bir bezle silin.

30167.jpg