Genel Sağlık

Bu 8 besinle yağlar daha hızlı yanacak!

.jpg

Böyle hissetmeye hiç gerek yok!

Kilo vermek için aç kalmak asla doğru bir çözüm değildir. Diyetinize ekleyeceğiniz bazı besinlerle kendinize yardım edin. Yağ dokusundaki kan dolaşımını hızlandırarak kolay sindirilebilen yiyecekleri öğrenin. Yaza çok az kaldı!

15964.jpg

Özellikle kırmızı üzüm, dut ve yerfıstığında bulunan antioksidan özelliği olan resveratrol maddesi, yağın çözülmesini sağlıyor. Bu nedenle diyet yapanların günde bir yemek kaşığı bu tür gıdaları tüketmeleri öneriliyor.

19373.jpg

Kırmızı biber vücut ısısını artırarak yağ yakımını hızlandırıyor. İçindeki acı madde, kan dolaşımı hızlandırarak vücut ısısını arttırıyor. Vücut ısısı artınca, yağ yakımı da hızlanıyor.

24724.jpg

Lifli gıdalar vücutta yağ tutulmasını engelliyor. Marul, domates, ıspanak gibi sebze ve meyvelerde bolca bulunan lif, tokluk hissini artırdığı için vücutta fazla yağ tutulmasını engelliyor.

24281.jpg

Elma, soğan, kiraz, yabanmersini, pırasa, lahana, brokoli, domates, maydanoz, vişne, erik, ıspanak, yeşil çay ve turunçgillerde bulunan flavonoidlerin yağ yakma etkisi bulunuyor. Ayrıca bağışıklık sistemini koruyarak C vitamini emilimini artırıyorlar.

13832.jpg

Keten tohumu, menopoz sonrası kadınlarda vücut yağlarının ve kilolarının azalmasını sağlıyor. Her gün kahvaltılık tahılınıza, yoğurdunuza ya da salata sosunuza bir yemek kaşığı keten tohumu ekleyebilirsiniz.

20971.jpg

Ceviz, badem ve fındık insulin direncini artırıyor. İçerdiği iyi yağlar, lif ve protein kilo vermeye yardımcı oluyor. Yüksek lif oranları sayesinde bağırsak hareketlerini de artırıyorlar. Günde 10 adet fındık, 6-8 adet badem veya 2 adet ceviz tüketmek yeterlidir.

17205.jpg

Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Az yağlı süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor. Bu yüzden süt grubu besinlerden günde iki porsiyon tüketin.

24713.jpg

Sağlık deposu olan yeşil çay; içerdiği katesin metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırıyor. Günde 2-3 bardak yeşil çay içebilirsiniz.

Yağ yakan yiyecekler olur da, yağ yakan içecekler olmaz mı? En hızlı yağ yakan içecekler de burada!

20795.jpg