Genel Sağlık

Bir haftada 10 yaş gençleşebilirsiniz!

.jpg

Cildinizi yaşlı ve yorgun gösteren sadece yıllar ve yer çekimi değildir! Aynadaki görüntünüze küsmeden önce bize güvenin ve kendinize bir hafta verin.

17646.jpg

Antioksidan açısından zengin besinler tüketin

Sağlıklı bir beslenme sağlıklı bir cilt demektir. Antioksidanlar ince çizgilere sebep olan etkenleri yok eder.

Peki nelerin içinde antioksidan bulunur?

Dut ailesi, üzüm, ananas, portakal ve erik hem diyet, hem de cilt dostu meyvelerdir. Şekerli ve yağlı besinlerden kaçının. Ispanak, kırmızı lahana, biber ve brüksel lahanasını da menülerinizden eksik etmeyin.

10520.jpg

Pudra üstü fondöten

Makyaj bizi güzelleştirmek için var ama cildimizin içine işleyen ürünleri de unutmamak gerekiyor. Cildinizi temiz tutmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Fakat bir hatırlatma yapalım: Likit fondöten kullanmadan önce cildinize ince bir kat pudra sürerseniz makyajın zararları sizi etkileyemez!

3623.jpg

Egzersiz

Sadece seksi bir vücut için değil, yaşlanmayan bir cilt için de spor yapın! Çünkü spor yapmak kan dolaşımınızı hızlandırır ve hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur. Üstelik zararlı maddelerden terleyerek kurtulursunuz.

15258.jpg

Kirpikler ihmale gelmez!

Kirpiklerinizi kıvırın. Bu daha mutlu ve enerjik görünmenizi sağlar. Bu da sizden 5 yaş azaltır! Sadece iki kat maskara uygulayın.

7880.jpg

Günlük nem

Cildinizi gergin ve sağlıklı tutan şey nemdir. Cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici seçin. Özellikle içinde güneş koruması olmasına da özen gösterin. Gece kreminiz de ayrı olsun. Unutmayın, saç uzamasından cilt yenilenmesine kadar her şey gece olur. Bu size aynı zamanda gündüz ‘tazelenmesi’ sırasında size zaman da kazandırır.

13095.jpg

Haftada bir peeling

Sadece yüzünüze değil, bütün vücudunuza bakım yapın! Ölü deri cildin en üstünde atılmayı bekler. Fakat bazen yardıma ihtiyaç duyar. Bu noktada peelink maskeleri ve keseler devreye giriyor. Haftada bir kez cildinizi peeling etkili temizleyicilerle yıkayın ya da maske yapın. daha sonra yüz için özel olarak satılan pedlerle yumuşak bir şekilde masaj yapın.

3390.jpg

Stres yok!

Stres her şeye olduğu gibi cildinize de zarar veriyor. Stres anında salgıladığımız hormonlar çizgilerimizin belirginleşmesine ve cilt tonunun solmasına sebep oluyor. Şehir hayatında bunun zor olduğunu biliyoruz. Fakat kendinize ayırdığınız zamanda sevdiklerinizle, sevdiğiniz şeyler yapın. Gülümseyin! Mutlu olduğunuzda gülümsemeyin, gülümsemenin sizi mutlu etmesine izin verin!

Uyku da stresin azalmasında önemli bir etkendir. Günde 7 saat uyumaya özen gösterin. Uyku maskesi kullanın. Yenilenmemizi sağlayan salgılar karanlıkta daha hızlı çalışır.

Tüm bu kurallara sadık kaldıktan sonra cildinizi gözlemleyin. Farkı bir haftada hissedeceksiniz.

8313.jpg