Genel Sağlık

Benim tatlı selülitim

.

.jpg

Selülit bir hastalık değildir

Selülit bir dolaşım bozukluğu ve sadece sanal bir sorun. Tamamen kozmetik sektörünün yarattığı bir güzellik silahı. Tabii kozmetik sektörünün açtığı yolda magazin sektörü de tam gaz ilerlemekte.

Bir düşünün selülit diye bir kavram olmasa, magazin dergileri sayfalarını ne ile dolduracak. Çok ya da az selülit bütün kadınlarda var.

4121.jpg

Onlar selülit değil, gamze

Bundan sadece birkaç yüzyıl önce kadınların etli butlu olması tercih edilirmiş. Zayıf kadına fakir, hastalıklı gözüyle bakılırmış. Bugün ise hepimizin bildiği gibi ne kadar zayıfsanız, o kadar güzelsiniz. Eskiden beyaz tenli olmak zenginlik göstergesiymiş. Çünkü bronzlaşanlar tarlada çalışan işçi kadınlar olurmuş. Ama bugün bronz olmak çekici olmanın en önemli şartlarından olarak görülüyor. Yani zamanla birlikte beğeniler ve zevkler değişiyor.

Demek ki yakında bir gün selülit de moda olacak. Hatta o portakal kabukları selülit değil, gamze diye adlandırılacak. Ve tabii selülitsiz olan kadınlar selülit sahibi olmak için uğraşacak.

4124.jpg

Kadın gibi kadın istiyorsanız selülite razı olacaksınız

Erkekler son zamanlarda kadınların erkekleşmesinden şikayet edip duruyor. Kadınların iş hayatındaki başarısını, ilişkilerindeki özgürlük anlayışını kıskanıp ‘erkek gibi kadın istemiyoruz’ diye ayaklanıyor.

Peki kadın gibi kadın olmanın en önemli kanıtlarından birinin selülit olduğunu söylersek? Selülitin erkekler değil de kadınlarda görülmesinin sebebi işte bu. Çünkü erkeklik hormonu selülitin oluşmasını engelliyor. Kadınlık hormonu olan östrojen ise tam tersine selülite neden oluyor.

Yani erkeklere bir tavsiye; eğer çevrelerinde hiç selülitsiz bir kadın varsa bilsinler ki kadınlık hormonundan pek nasibini almamış, erkek gibi bir kadınla karşı karşıyalar.

4125.jpg

Selülit ve erkekler


 Erkek arkadaşınız sizin selülitlerinize laf ediyorsa siz de kıllarıyla dalga geçerek onu kıl edin. Sizin selülitleriniz en azından yerinde duruyor, çevreyi kirletmiyor. Onun kılları geçtiği her yere dökülüyor. İğrenç değil mi?


Sizi selülitsiz sanacak bir sevgili istiyorsanız astigmatı olan erkekleri tercih edin. Ve onun önünde soyunmadan önce gözlüklerini veya lenslerini mutlaka çıkarmasını sağlayın. Ondan sonra bırakın sizi portakal değil, elma olarak görsün.


Sevgiliniz veya eşiniz selülitinize laf etme gafletinde bulunduğu anda selülitli olduğunuzu kabul edin ve tedavisi için ondan maddi destek isteyin. Bakalım güzellik merkezinin faturasını görünce hala selülit düşmanı olabilecek mi, yoksa ‘sen böyle de güzelsin’ moduna mı geçecek.

4128.jpg