Bedeninizi Yaza Hazırlayın
Grip - Soğuk Algınlığı

Bedeninizi Yaza Hazırlayın

Bedeninizi yaza hazırlamanın tesirli yolları nelerdir?

Yazın yaklaşmasıyla fobili günler başlıyor başka bir deyişle bedenimizin gözler önüne çıkacağı plaj sezonuna az kaldı. Peki bedenimiz yaza hazır mı?
Bedeninizin de sevgiye gereksinimi var! Nasıl mı? Kalça, karın, basen, dekolte ve kollarınızı daha sıkı ve fit göstermek için muhtelif bakım kürleri, rehabilitasyon usulleri mevcut.

Kalça masajı ile Kalçanızı Sıkılaştırın

Spa merkezlerinde özellikle kalça bölgesine ve selülitlere müteveccih masajlar bulunuyor. Yerel dolaşımı ve lenf drenajını artıran masaj manevralarıyla yağ hücrelerinin hacimlerinin azalmasına; kullanılan özel masaj yağları ile de cildin nemlendirilmesine çalışılıyor.

Aesthera Ppx ile Kusurları Yok Edin

Mavi ışık terapisi olarak öğrenilen Aesthera Ppx, hassas vakum ve geniş bandı ışık teknolojilerini bir araya getirerek varis ile çatlak rehabilitasyonsine takviyeci oluyor. Beş seansta tesirli bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Kremleri Deneyin ve Prüzleri Giderin

Dior Svelte Reversal; hacim üreten hücreleri destekleyerek vasati iki ay gibi bir sürede cilt sıkılığını artırırken kalça bölgesinde 1.8 cm incelme sağlıyor.

Selülit rehabilitasyonsinde artık kremler kadar serumlar da oldukça tesirli. Günde iki defa uygulamanız gereken serumların, selülitleri vasati altı haftada yüzde 70 oranında eksilttiği görülüyor.

Birçok kozmetik markasının bünyesinde sarkmayı yasaklayan, dolgunlaştıran ve sıkılaştırıcı tesire sahip kremler bulunuyor; içerisinde yoğun ölçüde antioksidan yer alan bu kremler, ‘omega kapsayan ıslatıcılar’ olarak da biliniyor.

Dekolte şıklığı için Özel Bakım Uyugulayın

Dekolte bölgenizde güneş ışınlarının neden olduğu kirleri eksiltan ve daha genç görünmesini sağlayan dekolte bakımını kumpaslı olarak uygulayın. Önerilen bu bakımın iki, üç ayda bir tekrarlanması.

Islatıcı Sütyen Kullanın

Gelişen teknoloji yeni nesil sütyenlerle tanışmamıza da sebep oldu. Göğüslerin sarkmasını yasaklayan ya da içine ıslatıcı yağ pedleri yerleştirilen bu sütyenlerden birini denemelisiniz.

Egzersiz Yapın

Göğüslerdeki sarkmayı bir dizi egzersizle engelleyebilirsiniz. Üstelik bunun için spor salonuna gitmeniz de gerekmiyor. Konutta yere sırtüstü yatın. Bacaklarınızı göğüslerinize doğru bükün. İlki elinize dumble yada birer litrelik su şişesi alarak, yukarıyadan alta büyük daireler çizin. 12 defa yinelemeniz gereken bu hareket sarkmaları önlüyor.

Bedeninizi Yenileyin

Ölü tenden arının:

Kullandığınız ıslatıcı ya da sıkılaştırıcı kremlerin tesirsini göstermesi için kumpaslı olarak cildinizi temizletmenizde fayda var. Spa merkezlerindeki hamamlarda kese yaptırabilir ya da konutta çeşildi peeling mahsulleri kullanabilirsiniz.

Şişlikleri eksiltin:

Victoria’s Secret meleklerinden, ünlü model Rosie Huntington-Whiteley nin spor eğitmeni James Duigan, özel üretilen Epsom tuzlarıyla yapılan banyo neşesinin selülitleri eksilttiğini ve bedeninizin su toplamasını yasakladığını dile getiriyor.

Sağlıklı bronzlaşın:

Güneş ışınlarıyla solaryumun cilt üzerindeki olumsuz tesirsi tartışılmaz! Bu sebeple bronz bir görünüm için otobronzanlara yönelmenizde fayda var. Her geçen gün içerikleri daha da geliştirilen bu kremler artık daha uzun süre tesirli ve natürel bir görünüm yaratıyorlar. Bunun yanı sıra dileyenler solaryuma seçenek olan Mystic Tan’i de deneyebilirler.

Cildinizi yenileyin:

Yağ yakmanıza takviyeci olan ananas ile cildin sıkılaşmasında tesirli kafeinin yer aldığı Decléor’un, Sİ i m Effect Localized Contouring Gel-Cream’ini deneyebilirsiniz.

Çatlaklar eksilsın:

Uzmanlar, kumpaslı olarak çatlakları rehabilitasyon edici bir krem kullanmanızı, kreme destek olarak da ince iğne uçlanyla cildinizi yenileyen Dermaroller usulüne müracaat etmenizi tavsiye ediyorlar. Estemed Hoşluk Merkezi’nde uygulanan Dermaroller, iğneler aracılığı ile bir santimetrekarede takribî 300 adet mikro kanal açıyor. Bu mikro kanallar beyin tarafından yara gibi idrak edilerek, cildin kendini tamir mekanizmasını uyarıyor. Böylece kullandığınız kremler daha fazla tesir gösterirken; cilt kendini içeriden yeniliyor.

Süratli karın kasları:

Uzmanlar mekik sürüklemenin oldukça bereketli olduğunu dile getiriyorlar, ancak bu bir o kadar da yorucu! İngiltere’de yeni uygulanmaya başlanan, ülkemize ise çok yakında gelmesi beklenen Arasys makinesi; 17 dakikada süren elektrik titreşimleriyle 300 defa mekik çekmişsiniz tesirsi gösteriyor. Maliyeti de oldukça makul. 10 seansı 200 pound.

Şişkinliği giderin:

Kate Moss’un uyguladığı usulü sınamaya ne elersiniz? Detoks meşrubatlar emin bir kumpasla uygulandığı sürece besinlerin daha süratli yanmasını ve ayrışmasını sağlıyor.

Basende pürüzsüzlük:

Anti selülit açılımı: Selülitlerin azalmasına takviyeci olan ve hoşluk merkezlerinde uygulanan VelaShape, masaj ile radyo frekans rehabilitasyonsini birleştirerek pürüzsüz ve sıkı kalçalara sahip olmanıza desteğe oluyor.

Terlemeye çalışın:

Metabolizmanızın süratli çalışması için spor yaparken ya da hareket halindeyken terlemeye çalışın. Yurt dışında terlemeyi artıran özel pantolonlar satılıyor. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz bu pantolonların, Türkiye’ye gönderimi de mevcut.

Kontürleme:

Muhtelif kremler ile tatil zamanı gelene kadar selülitlerinizi eksiltebilir ve basenlerinizi yine kontürleyerek şekillendirebilirsiniz.

 

Yafta Bahar ve Yaz Bakımı Bedeniniz yaza hazırlamak için Yaz Beden Bakımı Teklifleri Bedeninizi yaza hazırlamanın tesirli yolları Sütyen Tasarımının Ehemmiyeti