Bebek Gibi Bir Surat İçin Ne Yapmalıyım ?
Grip - Soğuk Algınlığı

Bebek Gibi Bir Surat İçin Ne Yapmalıyım ?

İşte size bebek gibi bir surata sahip olmak için gizemler. Konutta basitçe bulundurabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları sınayarak farkı sizde görebilirsiniz.

1-Surat ıslatıcı maske
Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı:
Bir tasta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü çırpın. Bu karışımı suratınıza yayın üzerini ince bir bezle kapatarak on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek arının. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla suratınızı arının.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için ideal. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken süt ıslatacak yumuşaklık verecek ve cildinizi sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kere uygulamak yeterli olacaktır.
2-Siyah noktaların sonu geliyor
Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı:
Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize temas etmeyecek biçimde suratınıza yayın ve 15 dakika bekleyin. Suratınızda kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak arının.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder sivilceleri kurutur ve siyah noktaların yok olmasına destekçi olur. Yoğurt ise cildi besler ıslatır ve yağ ölçüsünü balansta tutar.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kere uygulanmalıdır.
3-Sivilceler için karnıbahar
Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı:
Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı meseleli bölgeler üzerinde yoğun olacak biçimde suratınıza yayın on dakika bekleyin ve suratını ılık suyla yıkayın.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının arınıcı işlevi vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kere kullanılabilir.
4-Buruşuklara karşı maske
Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı:
Bu maskeyi hazırlamak için ceddilmiş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli olacaktır. Karışımı cildinize sürdükten sonra pak bir bezle suratınızı kapatın. Takribî on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve suratınızı ılık suyla yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır ıslatır ve cilde esneklik kazandırır. Buruşuklara karşı da tesirlidir. Elma ise cildin diri kalması için önemlidir.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kere.
5-Yağlı ciltler için
Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı:
Bir fincan içinde bir kaşık balı bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak ölçüde sütü karıştırın. Karışımı suratınıza ve boynunuza hafifçe uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger desteğiyle silerek suratınızı arının.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan faal maddelerin daha iyi emilimini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler fazla yağ salgısı neticeyi oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: Gereksinime göre 10 – 15 günde bir yineleyebilirsiniz.