Asık Bacak İçi Germe Estetiği
Grip - Soğuk Algınlığı

Asık Bacak İçi Germe Estetiği

Bacak içi germe, fazla kilo alma ve verme neticesinde bacak teninde oluşan bollaşmayı düzenlemek için yapılan estetik teşebbüstür. Bacak içi germe iki değişik biçimde yapılabilir. Kasığa yakın kısımdan ten ve yağ dokusu aşırılığı çıkarıldıktan sonra kasık çizgisine paralel bir dikiş yapılarak bacak içinde iz kalmaması sağlanır.
Ancak bu usuller fazla bolluk olan bacak teni bütün olarak gergin hale gelmeyebilir. Bunun sağlanması için bacak teni kasığa doğru etrafsal olarak küçültülür ve bacak iç kenarında kasıktan alt doğru dikiş konur. Bu uygulama ile bacak tenindeki bolluk ve aşırılık çok dha tesirli olarak eksilir buna karşılık bacak iç suratında 10-15 cm uzunlukta dikey güzergahta uzanan bir iz kalır. Bu iz ayakta duruken önden ya da arkadan görünmez. Ancak bacak lar açılınca iç kenarlarında görünebilir.
estetik operasyon izinin hangi hastada ne kadar kalacağı evvelden bilinemez. Hatta hastanın daha evvel başka bir operasyondan kalan izi de pek birşey ifade etmez zira aynı hastanın değişik bölgelerinde değişik oranda iz kalabilir. Bu sebeple bacak içi germe operasyonuna kaar veren hastanın oluşabilecek izleri de göze alması gerekir.
Operasyon yerel veya genel anestezi altında yapılır. Vasati 1 saat sürebilir. Sağlık Kurumunda 1 gece kalınır. Operasyon sonra bacak etkinlikleri 2-3 hafta kısıtlanır.