Antibiyotik tesiri yaratan besinler nelerdir hangi besinler harcanmalıdır?
Sağlık Yazıları

Antibiyotik tesiri yaratan besinler nelerdir hangi besinler harcanmalıdır?

Bugün elmaelma.com okurları için ilaç harcamayı beğenmeyenler için antibiyotik tesirli ve ilaç kadar oldukça tesirli besinleri derledik.

KEKİK YAĞI

Özellikle antibakteriyel özelliğine sahip olan kekik yağı, asalak, bakteriyel mevzusunda bedende oldukça tesirlidir. Bedende solunum yolları meseleleri ve iç yaralar gibi meselelere oldukça iyi gelen kekik yağını tüketebilirsiniz. İçerisinde ‘Fenol ve Flavanoid‘ tipi antioksidanlar sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

ekran-resmi-2018-05-18-09-OPFO.png

DOĞANIN BIRAKILMAZI ‘BAL’

Geçmişte savaşlarda yaraları rehabilitasyon etme emelli kullanılan bal, muhtelif enfeksiyonların önüne geçmek için kullanılıyormuş. İçerisinde antibiyotik, anti-mikrobiyel ve antiseptik özellikleri sebebi ile kullanılıyordu.

ekran-resmi-2018-05-18-09-uZ4X.png

ELMA SİRKESİ

İçerdiği antiseptik ve antibiyotik  tesirli olan elma sirkesi özellikle dezenfekte etmede oldukça tesirlidir. 

ekran-resmi-2018-05-18-09-iP0x.png

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Vücudumuzda muhtelif alanlarda fayda sağlayan ve çok emelli olan hindistan cevizi yağı, bağışıklı sistemini desteklemeye dayanakçı olan hindistan cevizi yağı, tiroid, kolestrol gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Aynı zamanda kan şekerini dengelemede oldukça tesirli olan hindistan cevizi yağını beyin işlevlerini kuvvetlendirmek içinde birebir!

ekran-resmi-2018-05-18-09-41Pk.png

EKİNEZYA

Her ne kadar günümüzde çok bilinen bir çiçek olmasada geçmişte muhtelif hastalıkları rehabilitasyon etme emeli ile kullanılıyordu. 

ekran-resmi-2018-05-18-09-M8JY.png

SARIMSAK

Sarımsağın antibiyotik ile eşdeğerde olduğunu hepimiz biliyoruz! Aynı zamanda penisilinle ortak özellikleri bulunan ham sarımsak viral, parazitik gibi özellikleri taşır. Bu da demek oluyorki sarımsak çok güçlü bir antioksidandır.  

ekran-resmi-2018-05-18-09-63qk.png