Alzheimer riskini azaltan mavi ve yeşil yumurta nedir faydaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Alzheimer riskini azaltan mavi ve yeşil yumurta nedir faydaları nelerdir?

Yumurtanın insan sağlığına çeşitli alanlardaki faydasını hepimiz biliyoruz. Ancak bugün sizler için alışılmışın dışındaki renklere sahip olan mavi ve yeşil yumurtaların inanılmaz faydalarını sizler için derledik. Diğer yumurtalara oranda faydaları değişkenlik gösteren bu yumurtalar sıfır kalori ile son zamanların vazgaçilmezini oynuyor. İşte mavi ve yeşil yumurtaların faydaları…

KANSIZLIĞA BİREBİR!

Mavi yeşil yumurta, içerdiği yüksek oranda demir sayesinde kansızlık(anemi ) hastalığına iyi gelir. Çeşitli faktörlere bağlı biçimde gelişebilen, genetik bir sağlık sorunu olan kansızlık tedavisi için mavi yeşil yumurta faydalarından yararlanabilirsiniz.

KEMİK VE DİŞ YAPISINA OLDUKÇA FAYDALI!

 
Mavi yeşil yumurta faydaları arasında kemik ve dişleri koruması da yer alır. İçerdiği kalsiyum değeri ile kemiklerin sağlıklı bir biçimde gelişimini sağlar, diş ve diş eti hastalıklarını önler. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar için mavi yeşil yumurta tüketimi tavsiye edilir.

AYNI ZAMANDA KALP DOSTU!

Vücudun sağlıklı bir biçimde işlevlerini yerine getirebilmesi için gerekli 13 besin kaynağını içinde bulunduran mavi yeşil yumurta, kalp dostu bir yiyecek türüdür. 

ALZHEİMER RİSKİNİ AZALTIYOR!

İleri yaşlarda görülebilir bir sağlık sorunu olan Alzheimer tedavisinde,risk azaltıcı bir etken olarak mavi yeşil yumurta kullanımı tavsiye edilir. Mavi yeşil yumurtanın belirli bir yaştan sonra düzenli olarak tüketilmesi Alzheimer riskini önemli oranda azaltacaktır.

BEYİN FONKSİYONLARINDA ETKİLİ!

Mavi yeşil yumurta faydaları arasında öne çıkan unsurlardan birisi beyin zarlarını korumasıdır. Bu sayede beynin işlevlerini sağlıklı bir biçimde yerine getirmesine olanak sağlar.

VÜCUDA ENERJİ VERİYOR!

Gün içinde kaybettiğiniz enerjinin tamamını mavi yeşil yumurta tüketimi ile geri kazanmanız mümkün. Enerji veren yapısıyla dikkat çeken mavi yeşil yumurta gün boyu zinde kalmanıza yardımcı olacak. 

DAMAR HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR!

Mavi yeşil yumurta kullanımı felç riskini önemli bir oranda azaltmaktadır. Damar tıkanıklığı vb. hastalıklara iyi gelmesiyle bilinen mavi yeşil yumurta oldukça etkili bir üründür.

ÖTEKİ FAYDALARI NELERDİR?

1- Meme kanseri riskini azaltır.
2- Göz sağlığını korur.
3- Gebelik döneminde günlük ihtiyaç duyulan besin miktarını karşılar.
4- Kasların güçlenmesine etki eder.
5- Uzun süre tok hissetmenizi sağlar.
6- Yüksek tansiyon üzerinde kontrol edici etkiye sahiptir.