Altın süt nedir? Altın süt içmenin yararları nelerdir? Altın süt nasıl yapılır?
Sağlık Yazıları

Altın sütün faydaları mucizevi etki yaratıyor!

Doğada bulunan neredeyse en güçlü antioksidan olan altın sütün yatmadan önce içildiği zaman vücudu uykuda yenilediğini duymuş muydunuz? Üstelik uzmanların hemen hemen herkesin düzenli olarak içmesi gerektiğini söylediği bu mucizevi sütün sadece sağlığa faydası yok. Osmanlı’daki kadınların güzellik sırrını oluşturan bu mucizevi karışım cilt sağlığı için de birebirdir. Peki cilte ve vücuda bu denli yararlı olan altın süt nedir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Nasıl hazırlanır? Elmaelma.com olarak merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. İşte doğada bulunan en güçlü antioksidan olan altın sütün bilinmeyen faydaları! 

YÜZYILLARDIR ALTERNATİF TIPTA KULLANILIYOR 

Altın süt, zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi gibi sağlıklı besinlerin süte ilave edilmesiyle oluşan bir karışımdır. Bunlara ilave olarak bal da eklenebilir. Özellikle gece yatmadan önce tüketildiği zaman vücudu yenileme özelliği olduğu bilinmektedir. Yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan bu karışımın sağlığa olan faydalarının yanı sıra cilde de faydaları bulunmaktadır. 

DOĞADA BULUNAN EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN! 

Altın süt içerisinde birden fazla antioksidan barındıran enfes bir içecektir. Bu özelliği sayesinde vücudun serbet radikalli hücrelerinin temizlenmesini sağlamaktadır. 

VÜCUDUN İHTİYAÇ DUYDUĞU ENERJİNİN 5 KATINI SAĞLAR 

Altın süt aynı zamanda vücudun günlük enerjisinin 5 katını sağlamaktadır. Sağlıklı görünmenizi sağlayacağı gibi uzun süre tokluk hissi de verecektir. Bu özelliği sayesinde diyet listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. 

TİROİD HASTALIKLARININ OLUŞUMUNU ÖNLER 

Tüm vücuttaki zararlı hücreleri idrar yolu ile attar. İçerisinde bulunan besinler vücuttaki hormon düzeyini dengelediğinden tiroid gibi hastalıkların oluşumunu önler. 

ALTIN SÜT NASIL HAZIRLANIR?

1 su bardağı yağsız süt, 1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal, 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı  süzme bal, 1 çay kaşığı karabiber tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz. Günde sadece bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan önce ya da uyumadan önce tüketebilirsiniz.