Genel Sağlık

Alışverişte ‘akıllı seçim’ kuralları

.

.jpg

Kıyafet kusurlarını örttüyse ve kendinizi içinde çok iyi hissediyorsanız alın

Alışverişte ilk girdiğiniz mağazada çok beğendiğiniz elbiseyi hemen almak yerine, diğer mağazalarda daha ucuzunu bulma umuduyla gezmeye koyuluruz. Ancak her zaman beğenilen tercih edilmeli çünkü daha sonra mağaza döndüğünüzde satıldığını görünce hüsrana uğrayabilirsiniz!

Kararsızlık yaşadığınız kıyafeti almayın

Üzerinizde iyi durup, durmadığı konusunda kararsızlık yaşadığınız kıyafeti almayın. Eve dönünce içinize sinmezse bir daha giyinmezsiniz. Elbiseyi ilk gördüğünüzde heyecan duymuyorsanız, dolabınızın en ücra köşesine atılacak demektir.

6297.jpg

Topulu ayakkabılar her kadını çeker ama giyinmesini sevene

Topuklu ayakkabılar, her zaman spor ayakkabı giyen kadına bile çekici gelir. Rengarenk topuklar üstünde her kadın kendini mutlu hisseder. Ancak aldıktan sonra giymeyecekseniz hiç almayın çünkü topuklularla yürümek, hem alışkanlık, hem de istek meselesidir.

Moda diye size yakışmayan ürünleri almayın

Her dönem öne çıkan kıyafetler oluyor ancak kendi vücut tipinize ve tarzınıza yakışmadıktan sonra moda diye aldığınız kıyafetler, sizi daha kötü bir görünüme sokabilir.

Modayı, kendi tarzınız ve fizik şeklinize uygun kıyafetlerle harmanlayarak takip edin.

6298.jpg

İki parça arasında seçim yapamıyorsanız, çok yönlü giyinebileceğinizi seçin

Diyelim ki iki bluz arasında kaldınız ve birini alma imkanınız var, o halde hangi pantalonla hangi bluzu giyebileceğinize, hangisine daha ihtiyacınız olduğuna bakın.

6317.jpg

Aksesuar seçimine dikkat edin

Aksesuar sıradan bir elbiseyi bile, gece davete giyilecek duruma getirir. Kıyafeti tamamlayıcı özelliği vardır ancak aksesuara göre kıyafet seçmek yerine, kıyafetinize göre aksesuar seçin.

Öncelikle gardrobunuzun vazgeçilmezlerini temin edin

Mesela kot pantalon, kalem etek, beyaz tişört, topuksuz ayakkabı, gömlek, blazer bir gardrobun olmazsa olmazıdır. Bunları birbirleriyle kombine ederek, hem spor, hem de şık görünebilirsiniz.

6324.jpg

Parlak ve tek seferde farklı renkler giymekten kaçının.

Aynı anda 3 farklı tondan fazlasını kullanmayın ve bunlardan birinin mutlaka nötr olmasına özen gösterin. Bu kadar fazla patıltı ve renk iç içe olursa, kıyafetiniz basit görünür.

6332.jpg