Ağız kokusu nasıl geçer yeterli sıvı almamak da neden olabiliyor
Sağlık Yazıları

Ağız neden kokar limon suyunu içerseniz…

Ağız kokusu çoğunlukla ağız hijyeninin yeterli olmamasından kaynaklanır. Bu sorun tahmini olarak insanların yüzde 25’ini etkilemektedir. Nispeten tedavisi kolay olan bu sorunla yola çıkmanın yöntemleri nelerdir? Ağız kokusu önlenebilir mi? gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre! 

DİŞLERİ BEYAZLATIR

Gün içinde içtiğiniz çay kahve ve sigaradan sonra dişleriniz beyazlığını yitirir.Limon içerdiği maddeler bakımından doğal bir beyazlatıcıdır. Dişlerinize beyazlığını geri kazandırmak için limonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.Bir çorba kaşığı tuz,Bir iki yemek kaşığı limon suyu.Bu karışımla dişlerinizi hafta da iki kez yumuşak hareketlerle fırçalayın, farkı göreceksiniz.

AĞIZ KOKUSUNU GEÇİRİR

Bazen ağız kuruluğundan bazen de soğan sarımsak yediğimiz için ağzımızda kokular oluşabilir. Bunları önlemek için 3 çorba kaşığı limon suyunu gargara yapın. Limon içerdiği antimikrobiyal özelliklerle ağız içinde oluşan mikropları öldürür. Nefesinize ferahlık verir.

DİŞ ETLERİNİ GÜÇLENDİRİR

Limon içerdiği C vitamini sayesinde diş etlerinizi güçlendirir. Antienflamatuar özelliklerinden dolayı diş eti hastalıklarına iyi gelir.

DİŞ ÇÜRÜMELERİNİ ÖNLER

Diş çürükleri genellikle ağzımızda bulunan enfeksiyonlar sebebi ile oluşur. Düzenli olarak dişlerimizi limon suyu ile fırçalamak bu enfeksiyonlardan kurtulmamıza yardımcı olur ve çürükleri önler. Aynı zamanda içerdiğ C vitamini ile diş minenizi güçlendirir.