Genel Sağlık

Ağda acınıza destek olalım!

..

.jpg

Düzenli ağda randevusu günleri açıldı! Ağdanızı ister kendiniz yapın, ister brir güzellik uzmanına başvurun; bu bilgilerle yazlık hayatınızın bu yapışkan anlarını kolaylaştırabileceğimize emin olabilirsiniz.

14809.jpg

Regl öncesi vücut hassasiyetiniz artar ve acı eşiğiniz düşer. Üstelik bu dönemde tüyler daha hızlı uzar. Eğer acil bir durum yoksa, ya reglinizin üçüncü gününde, ya da regl bitiminden üç gün sonrası için randevu alın.

Ayrıca insan bünyesi saat 15:00 ile 17:00 arasında daha kuvvetlidir. Ağda işlemini bu saatlerde yapmayı deneyin.

27540.jpg

Ağdadan önceki ve sonraki iki gün boyunca sizi terletecek şeyler giymeyin. Ter ve yağ sivilce oluşumunu hızlandıracağından kıl köklerinin açık olacağı bu dönemde dar ve terleten kıyafetlerden uzak durmanız gerekiyor.

Uygulamadan 45 dk. önce alacağınız bir Aspirin de cilt sorunlarını ve acıyı engellemenize yardımcı olur.

27541.jpg

Ağdadan önce yapabileceğiniz bir diğer şeyse bir gece önce bebe yağı sürmeniz… Bu cildinizi nemlendiririr ve kıl köklerini yumuşatır. Ağda işleminin daha rahat geçmesini sağlar. Acınız hafifler ve peeling etkisine yardımcı olursunuz.

27542.jpg

Ağda işlemi sonrası için aloe ya da kortizon içerikli kremler kullanın. Ağdanızı kendiniz yapmıyorsanız bu kremi mutlaka yanınızda bulundurun. Bu içerikler cilt hassasiyetini ortadan kaldırır ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.

27543.jpg

Batık sorununuz varsa bunu düzenli olarak yapacağınız uygulamalarla engelleyebilirsiniz. Banyo sonrasında ponza taşıyla bacaklarınızı gezin ve peeling etkili duş jelleri kullanın. Sadece batık olan bölgeyi sabunlamadan, nemli cilt üzerinden traş edin. Bu kılların kolay uzamasını sağlar ve diğer ağda uygulamasında kökten kurtulmuş olursunuz.

27544.jpg

Ağdadan hemen sonra güneşe çıkmayın. Denize ya da havuza girmeyin. Egzersizden de kaçının. 24 saat boyunca cildiniz her türlü bakteriye açık kalacaktır ve tereme başta olmak üzere tahrişe yol açacak uygulamalardan uzak durmak gerekiyor. Ilık suyla, sabun kullanmadan ağda sonrasında duş almak sizi rahatlatabilir.

27545.jpg