Genel Sağlık

Afrodizyak etkisi yapan 10 yiyecek

Cinsel isteği ve cinsel gücü arttıran yiyecekler neler?

.jpg

Beslenme planınız sadece kilo vererek daha seksi bir vücuda kavuşmak için değil, seksin ta kendisi için de çok önemlidir. Bu yüzden ereksiyona yardımcı olan ve içindeki maddelerle cinsel arzuları tetikleyen besinleri öğrenmelisiniz.

40972.jpg

Özellikle muz kabuğunun tam altındaki katmanda bufotenin denilen bir alkaloit madde var. Bu madde keyif veriyor ve özgüveninizi tazeleyerek kendinizi daha seksi hissetmenizi sağlıyor. Bunun anlamını biliyorsunuz, değil mi?

9101.jpg

Bademin içindeki E vitamini sağlıklı spermler için çok önemlidir. Badem yağı ise seks sırasında salgılanan hormonları doğal yoldan tetikler.

29049.jpg

Erkeklere her gün 15-20 tane kabak çekirdeği yemesi tavsiye ediyor. Hollanda’da yapılan bir araştırma folik asit ve çinko içeriği açısından çok zengin olan kabak çekirdeğinin cinsel verimi arttırdığını ortaya çıkardı.

9096.jpg

Sperm eksikliğinin başlıca sebebi C vitaminidir. Cinsel isteksizliğin başlıca sebebi ise sperm sayısındaki düşüklük… Bu yüzden en büyük C vitamini kaynaklarından biri olan yaban mersini tüketin.

27137.jpg

Karpuz, Viagra gibi etki ediyor. Kan damarlarının gevşemesini sağlayan ve nitrik oksit üretiminde etkili maddeler olan sitrulin ve arjinin en çok karpuzda var.

28301.jpg

Meyve ve sebzelere acı tadını veren madde kapsaisindir. Bu madde beyinde endorfin üretilmesine sebep olur. Bu da sizi canlandırır, heyecanlandırır ve cinsel arzuları harekete geçirir.

29845.jpg

Salatalık kokusunun kadınlar üzerinde değişik etkileri vardır. Bir yandan rahatlatıp gevşetirken, bir yandan da özgüven duygusunu tetikleyerek seks düşüncesinin canlanmasına sebep olur.

25873.jpg

Nar ve nar suyu kan dolaşımını engelleyen zararlıların yok edilmesinde en güçlü doğal savaşçıdır. Bu da ereksiyon sorunlarını doğrudan çözebilmesi anlamına geliyor.

21583.jpg

Karides, seks sırasında ihtiyacınız olan tüm maddeleri içinde bulunduruyor. Kas hareketi için magnezyum ve kalsiyum, cinsel dürtüyü ve sperm sayısını düzenleyen antioksidan ve selenyum ile bol miktarda çinko…

27349.jpg

Otantik alternatif tedavinin etkisine inanmayan var mı? Eskiden İranlı yeni evliler düğünden sonra birkaç ay boyunca her gün bal likörü içiyormuş. Bunun sebebi saf B vitamini ve fruktoz! Bu maddeler enerjiyi ikiye katlıyor ve yorulma hissini geciktiriyor.

O zaman bu akşam ne yemek istersiniz?

15674.jpg