Genel Sağlık

2013 Resort Dosyası – 1

.jpg

Öncelikle ne demektir ‘resort koleksiyon’, bir bakalım… Tasarımcılar bir sene içinde sonbahar/kış ve ilkbahar/yaz olmak üzere iki ana koleksiyon hazırlarlar. Bunların dışında kalan özel koleksiyonlara ‘resort’ adı verilir. Bu ismin seçilmesinin nedeni tatil sezonundan önce ortaya çıkmalarıdır.

Biz de modanın geleceğini şimdiden görelim diye resort koleksiyonlarda öne çıkan trendleri derledik. Koleksiyonlar geldikçe 2013 modası hakkında konuşmaya devam edeceğiz.

Givenchy

2012 yaz sezonunda canlanan şal desenlerine geometrik siyah-beyaz desenler eklendi. Etekler düz bir kesimle karşımıza çıkıyor.

28461.jpg

Gelecek sezon da panço giymeye devam edeceğiz. Derilerle birlikte çok daha iddialı bir şekilde…

28462.jpg

Céline

Baştan aşağı tek renk giyinme trendi etkisini arttıracak. Özellikle kırmızının egemenliğini görüyoruz.

28463.jpg

Transparan kumaşlar da daha yaratıcı modellerle karşımıza çıkıyor. Piyasadaki markalar bu akımı mutlaka değerlendirecektir, bu yüzden şimdiden ince şifon gömlekler almaya başlayabilirsiniz. Pantolonlarda da bu akımı göreceğiz.

28464.jpg

Chloé

‘Yeni romantik’ denen bir akımın başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yumuşak renkler ve dökümler özellikle eteklere çok yakıştı. Farklı modellerde yırtmaçlar göreceğiz.

28465.jpg

Paltolar da doğal renklerde ve çok rahat kesimlerde olacak. 2013 kışında stil sahibi kadınlar dökümlü paltolar giyecek.

28466.jpg

Gucci

Romantik akımın bir devamı olarak çiçek deseni trendi de gelecek sene hiçbir yere gitmiyor. Özellikle elbiseler ışıltılı kumaşlarla ve çiçek desenleriyle hazırlandı.

28467.jpg

Jean modası da 90’lara dönüş yaşıyor. Jean blazerlar ve geniş paça pantolonlar gelecek kışın en belirgin trendlerinden olacak.

28468.jpg

Lanvin

Lanvin her zamanki gibi kendi trendini kendi yaratıyor. Metalik kıyafetler podyumlardan taşacak.

28469.jpg

Maksi elbiselerde pililer var. Kesimler kadınsılıktan uzak, fakat çok çarpıcı…. Bohem ve romantik bu modeller yakasız elbisei gömlek vb. olarak markalara yansıyacak.

28470.jpg

Thakoon

Devam edecek olan trendlerden en sevindiricisi çizgiler oldu. Alt-üst çizgi kombinleri 2013 kışının ve ilkbaharının en belirgin trendlerinden olacak.

28471.jpg

Geometrik desenler için de aynısını söyleyebiliriz. Tüller üzerinde kadife aytınılı desenler çok seksi bir 2013’ün habercisi oldu.

28472.jpg