Genel Sağlık

2013 pastel makyaj trendi

Bu sezonun popüler renkleri pastel tonlar. Makyajınızda pastel tonları henüz denemediyseniz, hazırlanın!

.jpg

Pastel renklerin soluk durduğunu, klişe bir tatlılık verdiğini düşünüyorsanız size bunun aksini kanıtlamamıza izin verin.

Kırık beyaz, sezonun trend rengi mint yeşili, uçuk maviler, şeker pembeler ve şampanya rengi gibi tonların tırnaklarda, dudaklarda ve göz makyajında nasıl güzel durduğuna birlikte bakalım.

40176.jpg

Bu trende uyacağım diye kendinizi sınırlamayın. Dudaklarınızda ve göz makyajınızda aynı anda pastel tonları kullanabilirsiniz.

Mint yeşili göz kalemi kullanarak canlı bakışlar yaratabilir, turuncunun en duru halini mat bir rujla dudağınıza uygulayabilirsiniz.

40177.jpg

Göz kapağınızda pastelin gücünü gösteren bir makyaj deneyin. Mint yeşili boyadığınız göz kapaklarınızı swarovski parıltılarla kedi gözü makyajındaki gibi şakaklarınıza doğru uzatıp, göz makyajınızı gölgeleyerek sonlandırın.

40178.jpg

Naturel bir görüntüyü küçük bir renklendirmeyle de sağlayabilirsiniz. Siyah çektiğiniz eyelinerı göz pınarlarınıza mint yeşil uygulamasıyla sonlandırabilirsiniz.

40179.jpg

Pastel pembeden kastımız sadece toz pembe değil. Pembenin canlı ve yoğun hali de var bu sezon. Yüzünüze ışık saçacak pembe dudak makyajını deneyin.

40181.jpg

Makyaj artisti Tom Pecheux, 2013 ilkbahar makyaj trendi olan pastelliği sevenlerden. Göz makyajında kullandığı pastel efektleri ‘gölgeli’ uygulamayı tercih eden Pecheux, sıradan bir metoddan kaçınıyor.

Mint yeşili trendini tamamen yansıtmak yerine, yakın pastel tonlarıyla harmanlayıp uygulamanın ne kadar özel göründüğünü kanıtlıyor.

40182.jpg