Genel Sağlık

2013 İlkbahar/Yaz Çanta Trendleri

Bu sezon çantalarınız tarzınızın en kıymetli parçası olacak. Clutchlar, sırt çantaları ve motifli modeller sımsıcak günlerde bizimle olacak!

.jpg

2013 ilkbahar sezonu üzerimizde olacaklardan bahsettik şimdi gizeme çantalarda. Bayanların en ehemmiyetli aksesuarları çantalar 2013 ilkbaharında minik kalıplardan, bavul çantalara desenlerden baskılara kadar bizimleler.

32434.jpg

Minicik çantalar ilkbaharın büyük trendlerinden. Değişik ebatlardaki ve modellerdeki bu çantalar çapraz kullanımlarla veya el çantası olarak karşımıza çıkacak. Kavrayacağınız banal minik çanta kalıpları renklere bürünüyor.

35736.jpg

Büyük el çantaları günlük kullanımlar için harika birer seçim.

Jason Wu, Elimio Pucci markalarının koleksiyonlarındaki en kıymetli parçalar bunlar.

35738.jpg

Geometrik kesimlerde oversize olarak da görebileceğiz bu el çantalarını. Kimi zaman metal ayrıntılar dominant olacak, doreler de bırakılmazlardan. Zımbalara bayılanlara müjde, bu bahar onlar yeniden bizimle birlikte.

35741.jpg

Hermes, Versus, DKNY gibi markalar koleksiyonlarındaki her renge ait bir çanta yapmışlar. Sert, kalın tenlerin kullandıldığı spor ve lüks çantalar bunlar.

35740.jpg

Gucci, Giorgio Armani ve Ferre gibi moda konutları koleksiyonlarına ‘yılan teni’ parçalar ilave etmeyi ilgisizlik etmemiş.

35742.jpg

2013 ilkbaharında elbiselerinizdeki baskıları çantalarda görmek mümkün.

Aynı zamanda da gelecek sezonun en büyük trendlerinden. Uslara gelmeyecek değişik modeller de var bu sezon. Yuvarlak ve kare tabanlı çantalar içinden büzülen torba görüntüleriyle rahatına düşkün bayanların tercihi.

35747.jpg

Tory Burch, Acne, Chanel hulahopun minimalize edilmiş versiyonundan telefon kalbosundan yapılan saplara kadar enteresan tasarımlar baharın favorisi.

35746.jpg

Evet ‘daha öncekiler’ bir biçimde içimizde, üzerimizde aksesuarlarımızda. Nostaljiyi beğeniyoruz. Bu defa Balenciaga, Giorgio Armani’nin mimari bir estetiği söz mevzusu. Yuvarlak, oval ve dikdörtgen kalıpların yalnızca gece çantalarında değil günlük çantalarda da göreceğimz modeller bunlar.

35748.jpg

Gece seçimlerinde ise kimi zaman parfüm şişesine bürünmüş kimi zamansa küre formunda çivili ve büzgülü tüylü çantalar gecelerin bir numarası.

35749.jpg

‘Transparanlık’ çantalarda da dominant olacak.

Saydamlık rengarenk olarak da karşınızda, ten sap ayrıntıları gold kilit aksesuarlarıyla gözler ellerinizde olacak gibi.

35750.jpg
.