Genel Sağlık

2013 İlkbahar Makyaj Trendleri

İlkbahar yaz sezonunda makyajlar nasıl olmalı? Trendleri belirleyen defilelerden ilham alın!

.jpg

ELMAELMA – Defilelerde tasarımlar kadar modellerin makyajları göz çarpan esas detaylardan olur hep. Makyaj artistleri tasarımcıların yarattıkları dünyaya girip, çok da zor olan bir işi başarırlar.

2013 ilkbaharında karşılaşacağımız makyaj detaylarını kulislerden taşıyoruz size şimdi.

Tüm detayları bir kenara yazmalı! Baharda gözlerimiz, dudaklarımız böyle boyanacak efendim.

32934.jpg

İlk bakışta, ilkbahar sadece kırmızı dudaklardan ibaret olacak gibi görünebilir. Burberry, Prada gibi markalar tamamen dudaklarda hakimiyeti seçmiş bu kez.

Anlayacağınız ilkbaharda bembeyaz bir tenle vurgular dudaklarda olacak. Kırmızının her tonunu da göreceğiz.

35303.jpg

Kedi göz trendinden beri ‘eyeliner’ makyajların olmazsa olmazı oldu. Miu Miu, Lanvin gibi moda evlerinin vazgeçilmez tercihi de eyeliner kullanılarak gözleri öne çıkardığı makyaj detayları.

Düz bir elbiseye bir akşam dışarı çıktığınızda, gözlerinizden eksik etmemeniz gereken seksi siyah bir detay.

Göz altlarına siyah kalemle buğulu bir gölge yaparak, eyelinerınızı kuyruk kıvrımıyla kaşlara doğru uzatarak değişik havalar katabilirsiniz. Her zaman siyah olcak diye de bir kural yok! Göz içlerine kalem çekmeyi de ihmal etmeyin deriz.

35304.jpg

Şık bir bakış ve daha iri gözler yaratmak amaç. Kirpikler renkli gözlerin pelerini gibi değil midir zaten? Upuzun ve kıvrımlı görünüşü de cezbeder. Bu sezon kirpiklerle eğlenme zamanı! Jean Paul Gaultier de mürekkep karalığını seçenlerden.

35305.jpg

Kalın kaşlar güçlü olduğunuzu mu gösterir? Marc Jacobs’ın defilesinde karşımıza çıkan kalınlaştırılmış bu kaşlar bize çok da garip gelmedi. Hatta bizi 90’lı yıllara götürdü diyebiliriz.

Sizin için de, kaş kalemi ile doğru dokunuşlarla kaşları kalınlaştırmak her zaman çok pratik.

35306.jpg

Akdeniz havası defilelerde de etkisini gösteriyor efendim. Versus, masmavi okyanusun dokusunu göz kapaklarına taşımış. Mavinin her tonu yeşillerle birleşerek gözleri süsleyecek gibi.

35307.jpg

Taptaze, naturel duru ciltleri göreceğiz bu bahar. Ralph Lauren’in makyaj artisti likit bir fontöden kullnamış ve elmacık kemiklerine şeftali tonlarında bir pudrayla belli belirsiz dokunuşlar katmış.

Bu bahar açık renkleri terich edin, aydınlatıcı ibareler kullanın.

35308.jpg