Genel Sağlık

2013 İlkbahar Aksesuar Dosyası

2013 ilkbahar yaz aksesuar trendlerini tüm ayrıntılarıyla dünyaca ünlü markalardan inceliyoruz.

.jpg

Cesur vurgulardan, parlak ufak değişlere kreatif bir dünyaya gidiyoruz 2013 ilkbaharında.

Renklerin, boncukların, saydamlığın trend olduğu bir bahardayız. Bu gidişat yaz aylarında nasıl devam edecek? Dünyaca ünlü markaların podyumlarından esinlenen öbür tüm markalar bu trendleri uyguluyor. Siz daha başlamadınız mı?

Bakalım en çok konuşulan kunduralar, çantalar, aksesuarlar neler?

34343.jpg

Her şey saydam!

İlkbaharda, çanta ve kundura ayrıntılarında “göstermecilik” dominant olacak.

Gucci ve Burberry’nin sırça çantaları, Michael Kors ve Chanel’in kunduralarındaki saydam tercihler sayesinde, rengarenk çantaların saydam görünümlerine doyuyoruz.

34295.jpg

Saçaklar konuşacak!

Paris tasarımcıları, saçak ayrıntılarını kullanarak aksesuarlarını hareketlendirmeyi önemsememe etmemiş.

Yazın bu parçaları giymeye cesareti olan?

34280.jpg

Gladyatör Ruhu

Gladyatör sandaletler bazıları tarafından çok tenkit etilmişti. Alexander Wang, kalın şeritlerle bütünleştirerek yenilikçi bir bakış açısı katmış bu kere çizmelere.

Tom Ford’un ilave ettiği metalik ayrıntılar ise şık bir değiş olarak karşımızda. Gladyatör çizmelerde de, saçak ayrıntılarının dominant olduğunu görüyoruz. Bu trendi hoşlananlar yaşadı.

34284.jpg

Zıtlıklar

Beyaz ve siyahın sentezinden daha şık ne durabilir ki?

İlkbaharda kundura, çanta ve kıyafetlerde ters renklerin kullanımını farklı kumaşlar üzerinde, geometrik çizgilerle beraber dorukta kullandık. Yazın bu desen ve formlar tenlerde değil kumaşlarda bizimle.

34285.jpg

Asilik

Aksesuarda büyüklük ve vurgu dominant ilkbaharda.

Kalın zincirler, burgu kolyeler kullanılarak metalik ayrıntılar ön tasarıya çıkıyor. Kemerlerde de kalınlık göze çarpıyor. Yazın aksesuarlarınız hazır olsun.

34286.jpg

Çingene Ruhu

Bohem görünümden yeniden bırakılmıyor. Omuza kadar inen, büyük, rengarenk boncuklarla ziynetli küpeler ve uzun kolyeler önümüzdeki sezonun temel parçalarından.

34288.jpg

Çantalar bavul gibi

br/>Çantalarda bavulumsu bir hava var! Bu görünümü sağlayan Bottega Veneta ve Dolce & Gabbana çantaları ile gayretsiz şıklık da garanti ediliyor.

34289.jpg

Seçenek topuklar

Keskin, kalın, yuvarlak, parlak, saydam ve metal topuk ayrıntılarını gördüğümüz bahardan sonra, tasarımların saltanatını yaz sezonu da göreceğiz.

Kaynak gözlüğünü anımsayan kocaman, dikkat çekici modelleri her renkte görmek bu yaz muhtemel.

34294.jpg
.